Вработен во хотел добил изненадување на животот: Долгогодишен гостин му оставил богатство

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Пред три години на сон ми дојде СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Оваа исповед нема никого да остави рамногдушен

Неговата слава е голема, а неговата милост и поголема! Денес, православниот свет го слави Свети Василије Острошки и ве потсетуваме на исповедта на еден...

И покрај неочекуваното наследство, Турчинот најавил дека ќе продолжи да работи во хотелот. Дознал за богатството кога хотелот го контактирале службени лица од Велика Британија, барајќи да разговараат со некои вработени од персоналот.

Огромно изненадување доживеал Турчинот Таскин Дасдан, вработен во хотелот “Корумар” во Ајдин во Турција, кога добил телефонски повик од Велика Британија. Тој наследил мало богатство од неодамна починатиот Англичанец Чарлс Џорџ Кортни, кој секоја година доаѓал во споменатиот хотел.

Дасдан почнал да работи во популарното одморалиште во 1990-та година и низ годините се спријателил со Кортни. „Чарлс често зборуваше со персоналот и беше популарен гостин. Во хотелот сите ги третираме еднакво. Се однесуваме кон нив како да се семејство, а не туристи”, изјавил Дасдан за турските медиуми, пренесува “The Sun”.

Открил дека знаел дека Кортин е дарежлив бидејќи една му дал пари за образование на неговите деца, но утврдил дека никогаш не очекувал ништо повеќе од него и дека го шокирала веста за тоа дека токму тој ќе наследи најголем дел од богатството.

И покрај неочекуваното наследство, Турчинот најавил дека ќе продолжи да работи во хотелот. Дознал за богатството кога хотелот го контактирале службени лица од Велика Британија, барајќи да разговараат со некои вработени од персоналот. „Добивме телефонски повик од Англија откако Чарлс почина и ни кажаа дека ни оставил значаен дел од својот имот”, рекол тој

Имено, освен Дасдан, уште неколку вработени од хотелот наследиле пари. Колку точно ќе добијат не е познато, но се знае дека во случајот со Дасдан станува збор за доволно пари за да не мора повеќе да работи.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...
error: Содржината е заклучена!