Го пратила сопругот на пазар, а списокот кој му го составила го насмеа цел Балкан!

Имено, една жена го пратила својот сопруг на пазар, па му составила список во кој детално му објаснила што да купи, и како изгледа зеленчукот.

Таа порачала една броукла, еден карфиол, 2 тиквички, 10 моркови, 1 целер, 5 компири, 1 црн лук, 3 јаболки, и 2 грејпфрута.

Погледнете го овој урнебесен список како изгледа:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!