Да ти се стопи срцето: Бебенце со проблеми во слухот, плаче од среќа кога првпат го слуша мајчиниот глас

Родителите на Чарлин сфатиле дека нешто не е во ред со нивното новороденче. Не реагирала на звуци, па се посомневале дека има проблеми со слухот. Секој родител прави сè за своето дете. Токму и затоа мајката на Чарлин побарала лекарска помош.

Децата многу рано почнуваат да учат и ја развиваат својата свест и емоции со слушање. Токму и затоа, многу е важно помош да се побара порано. Навремената помош ќе ја олесни комуникацијата. Ќе го забрза развојот на јазикот.

Не е едноставно да се комуницира со дете кое сѐ уште не ни оди. Кога и го ставиле апаратот за слушање, нејзината мајка била многу нервозна, но и полна со надеж. Не поминало многу време, а очињата на Чарли се отвориле кога го слушнала мајчиниот глас.

Тој миг е мошне емотивен, па дури и Чарлин се расплакала. Восхитувачки е колку емоции покажува бебнцето во тој момент. Никој од нас не може да претпостави што помислила кога го чула мајчиниот глас. Погледнете ја нејзината реакција:

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!