Два месеци на гробот од сопругот гледаала туѓо цвеќе, а потоа ја забележала жената: Најголема тајна ja докрајчи

Таа веруваше дека врската со нејзиниот починат сопруг е полна со доверба. Хедер Вендерт (51) од Хамилтон, го загуби својот сопруг во сообраќајна несреќа во мај. Се враќаше од патување со колега, кој помина далеку подобро.

Шокот што го доживеа со веста дека Стју (54) повеќе го нема, бидејќи Хедер го снајде најлошото нешто што може да и се случи, пишува thespec.com. Од погребот, никој друг освен мене не дојде на гробот. Сепак, две недели по погребот, забележав дека секој викенд некој остава цвеќиња на неговиот гроб .

Ги прашав неговите пријатели дали го посетуваат, но не го добив она што го очекував. Почнав да размислувам за тоа кој би можел да биде. Тој немаше пошироко семејство – вели Хедер. Поради тоа, таа одлучи да ја промени својата рутина и во иднина ќе дојде во петок попладне или сабота наутро.

– Не успеав да ја „фатам“ таа личност цели два месеци, а потоа, кога најмалку се надевав, ја забележав. Отидов да си ги измијам рацете кај фонтаната, која беше оддалечена 60 метри од гробот. Кога погледнав наназад, видов жена, да речеме, 30 години. Таа стоеше таму и го гледаше споменикот. Кога и пришла на жената, се замрзнала од непријатност.

– Не знаеше како да реагира, само погледна на подот. Потоа ми рече дека тоа е неговата ќерка што ја добил пред да ме запознае. Тој беше во кратка врска со девојка па ја напуштил. Тој дури и не знаеше дека е бремена. Дури кога оваа жена имала околу три години, му било кажано дека е негова. Тој, исто така, отиде на ДНК тест за да се увери дека е вистина.

Оттогаш, тие одржуваат слаб, но постојан контакт. Никогаш не ми кажа ништо за да не го вознемирам за неговиот претходен начин на живот. Бев шокирана, како земјата да ми се лизга тогаш пред нозете. Исто така, беше многу вознемирена што нејзиниот татко ја држеше настрана цело време – рекла Хедер.

Таа подоцна отиде на кафе со таа жена по име Мајра и тие воспоставија контакт. „Ми призна дека ме видела двапати на гробишта кога дошла, па истрчала на страна чекајќи да заминам. Таа ме препозна од некои слики што u ги испратил мојот сопруг. Многу ме боли фактот што тој криеше толку големи информации од својот живот од мене.

Само сега се прашувам што друго има таму – вели Хедер.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!