Девојка била да се слика за возачка дозвола, а кога и ја испратиле по пошта мислела дека се работи за скриена камера

Фотографите на личните документи често испаѓаат поинаку од тоа што очекуваме, па некогаш делува како да не сме ние на фотографијата, но сепак една млада девојка не можела ни да замисли дека ќе и се случи вакво нешто кога отишла да се слика за новата возачка дозвола.

Џејд Дод од Тенеси отиде да ја обнови возачката дозвола, а кога неколку дена подоцна пристигна нова на нејзината домашна адреса, не можеше да поверува што има на сликата, пренесува „Магазин Новости“. Таму каде што требало да стои нејзиното лице, имало само празно столче.

– Отидов во полиција и покажав каква возачка дозвола добив. Жената на шалтер беше збунета и рече дека мора да разговара со својот шеф.

„Очигледно, ова е ситуација што не се случува често“, изјави Џејд за Си-Ен-Ен, додавајќи дека ја добила фотографијата на столот, бидејќи тоа била последната фотографија и била така направена.

Случајот бил брзо решен откако таа разговарала со нејзиниот шеф. Таа не била премногу вознемирена, но целата ситуација била комична.

– Мојот шеф мисли дека е смешно. Бев на работа во петокот, а тој посочи на стол пред вратата на канцеларијата и се пошегува дека мисли дека сум јас, па ме поздрави – додаде таа, и сподели фотографија од возачката дозвола преку социјалната мрежа, за да ги развесели нејзините пријатели.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!