Девојка од село бара маж кој би работел и живеел со неа: Таа за возврат го нуди ова

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

„Ветувам дека ќе му бидам добра жена, и дека ќе му готвам секој ден и ќе чистам, само живината мора да биде средена“. Интернет страната „Објави Онајн“ цитира интересен оглас, за кој не сме сигурни дека е автентична, но вреди да се прчита. Еве за што се работи…

„Останав сама на оваа фарма, моите починаа минатата година, се одлучив за овој потег бидејќи ретко излегувам бидејќи навистина немам време, едвај чекам да си легнам. Барам маж кој би ме оженил и би работел со мене на фармата, ветувам дека ќе му пружам и повеќе од она што може да си го замисли, ќе бидам вистинска готвачка и домаќинка.

Негово е да се грижи за 150 грла стока, 13 крави, 8 кози, 66 овци, 34 јагниња, 46 пилиња, 19 телиња,11 бикови, 4 кучиња и 12 мачки. Мора да ги храни 3 до 4 пати дневно, не смее да им фали ниту вода ниту храна. Потоа има друга работа на фармата, да чисти, да ора, како и на секој друг имот. Мора во шума по набавка на дрва, да ги сруши, донесе и исцепи.

Предност имаат оние кои знаат да возат трактор и да ракуваат со земјоделски машини. И молам д ане ми се јавуваат момчиња што си ги бричат нозете и меѓуножјето, користат пудра и слично.

Барам само селски мажи, влакнест и исполнет.. Па ако има таков нека се јави“.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!