Дијана лично ја повикала во палатата: Принцот Вилијам бил лудо вљубен во оваа убавица која сите ја знаеме

Принцезата Дијана сакала на својот син, принцот Вилијам, да му исполни една голема желба, па лично ја повикала жената по која што принцот бил „луд“ додека бил тинејџер.

Супермоделот Синди Крафорд лани ѝ се придружила на својата колешка и пријателка Наоми Кемпбел во нејзината емисија „Без филтер“ на Јутјуб и тогаш открила неверојатни детали од својот живот. Синди открила сè за својата средба со принцезата Дијана што се одвивала во Лондон.

– Бев шокирана што сум во Кенсингтонската палата и што имав можност да се запознаам со принцезата Дијана и да видам колку жената е приземна и нормална – открила Синди.

Манекенката признала дека била воодушевена од нејзината скромност, па додала:

„Ја обожавав принцезата Дијана, баш ја обожавав.“ Исто така, Крафорд признала дека многу ја изненадил повикот од принцезата при што ѝ рекла дека сака да дојде на посета кај нив.

– Беше толку љубезна и лично ми се јави во мојата канцеларија, велејќи: „Добар ден, тука принцезата Дијана“, а мојата асистентка којашто се јави на телефон не можеше да верува дека тоа е вистина, но беше – се присетила 54-годишната Крафорд.

Во разговорот таа спомнала дека оваа средба ѝ останала исклучително драг спомен, а дека принцезата се трудела таа да се чувствува како дома.

За средбата е заслужен принцот Вилијам кој во тоа време, додека бил тинејџер, бил лудо вљубен во Синди Крафорд. Бидејќи сакал да ја запознае, мајка му му помогнала во тоа. Притисокот поради тоа што ќе се запознае со најстариот син на леди Дијана го чувствувала и самата Синди, но поради друга причина.

Имено, нејзе пред средбата ја мачело што ќе облече, поради тоа што не сакала да изгледа „старомодно“ и да го разочара младиот принц, а од друга страна знаела дека мора да го почитува нивниот протокол доколку сака повторно да ја повикаат.

На крајот одлучила да носи мал црн фустан – класика!

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!