Добро погледнете го малиот прст на дланката – неговата должина открива многу за вас

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и добро расположение, а месецот што...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш кога ќе почувствуваме потреба од...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите и проблемите! Низ животот наизменично се...

Денес е ПЕТРОВДЕН: Ова утро измијте се со роса, а овие обичаи СТРОГО забрануваат една работа

Нашата православна црква и нејзините празници денес го слават еден од најголемите празници, Петровден. Во пресрет на големиот празник се бере цвеќе и се...

Што се случува по смртта – сведоштво на девојка која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст

Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

Со помош на овој тест откријте какви сте во љубовта. Само треба да ја погледнете позицијата на малиот прст во однос на до малиот.

1. Ако малиот прст е на линија со домалиот
Твоите комуникациски вештини се на задоволително ниво! Доколку имаш прилика со некого да останеш на само, искористи го тоа на најдобар можен начин. Не размислувај за тоа како ќе ги искажеш емоциите. Уживај во секој ден како да е Денот на вљубените и верувај во себе!

2. Ако малиот прст се наоѓа под првиот дел од домалиот
Дури и доколку некој ти се допаѓа, не го покажуваш тоа јасно. Сакаш прво да видиш што ќе направи другото лице, па ако тоа нe реагира, брзо се разочаруваш.

Доколку веднаш на почеток не откриеш што чувствуваш, веројатно нема многу да постигнеш. Наместо тоа, пробај да комуницираш со СМС, Фејсбук или пронајди заеднички пријател кој би ве споил.

3. Ако малиот прст го преминува првиот дел на домалиот

Ти си прилично умна личност и одлично комуницираш! Изразувањето емоции за тебе е лесна работа. Кон сите постапуваш љубезно и великодушно. Но, внимавај! Многумина тоа ќе го сфатат погрешно и ќе те проценат како вештачка личност.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и добро расположение, а месецот што...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш кога ќе почувствуваме потреба од...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите и проблемите! Низ животот наизменично се...
error: Содржината е заклучена!