Доволно е да земате само една лажица дневно: Народна мешавина го зајакнува имунитет до максимум!

Во период кога сме на удар на сезонскиот грип и коронавирусот, најважно е да го зајакнеме имунитетот, бидејќи тој е најсилната одбрана.

Консумирањето на оваа народна напивка ќе ви помогне вашето тело да биде посилно, здраво и отпорно на заболувања и стресови. Комбинацијата на овие намирници се одлична за лекување кашлица, температура, вирус, грип и грлоболка.

Треба да земате по една лажица од овој лек дневно.
Состојки:

  • 1 лажица куркума во прав
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 1/4 лажиче црн бибер
  • 1 лажиче рендан лук
  • прстофат каенски бибер
  • 1/2 шолја мед
  • 1 лажица сечкани ореви

Приготвување:
Сите суви состојки ставете ги во тегла, промешајте, па додајте мед. Измешајте добро за да добиете хомогена смеса и чувајте го лекот во фрижидер.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!