Доказ дека никогаш не треба да се откажете: 20 години се обидувале да имаат бебе а еден ден се случило чудо (фото)

Кога Удона и Чак Херберт се венчале во 1995, сакале да основаат свое семејство, но тоа тоа набрзо станало само сон, зошто на Удона и било констатирано дека не може да го задржи бебето. Самото тело го исфрла ембрионот, рекле докторите.

Во текот на својот брак тие често примале студенти на размена во својот дом, ги чувале децата на свите роднини, но никогаш не се откажале од сонот да имаат свое дете.

Во јануари 2016 Удона почнала да има болки во стомако, мачнини и грчево па се исплашила дека има рак. Почнала да чувствува и „треперење’ во стомакот а тогаш пријателите ја советувале да направи тест за бременост кој излегол позитивен.

Само четири недели пред да се породи, лекарите и установиле дека е бремена. Лекарите биле изненадено од нејзината бременост. Удона на свет донела машко бебе, кое на почетокот имало проблем со белите дробови но набрзо се решиле и сега добро му оди.

-Бог имаше план за нас, на него многу чекавме ама на крајот се исплатеше- рекла таа. „Баш тогаш кога се откажавме, Бог не се одкажа од нас и не израдува, ова е навистина невозможно- рекол таткото.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!