Докторите и кажале дека никогаш нема да може да има деца, но судбината си поиграла со неа: Сега има близнаци кои се родени во различни денови

Џес Келин (31) од Британија се породила на почетокот на годината и роди две прекрасни момчиња. Само пред една година, овој чин беше невозможна мисија во нејзиниот живот, а сега таа и нејзиниот сопруг Крис (34) се заслужено на насловните страници на водечките европски портали.

Лекарите ирекле на Џес пред околу десет години дека има тело на многу постара жена и дека нејзините јајници се како оние на 45-годишни жени.

– Тоа беше страшен удар за мене. Не можев да верувам дека никогаш нема да останам бремена. Не се предадов, рече essес, пренесува Дејли меил. Благодарение на големата љубов помеѓу нејзиниот сопруг Крис и неа, парот со години се обидувал да го направи она што најмногу го сакал. Кога полека кренале раце од сè, Џес забременила пролетта 2020 година.

– Во најлошото време, кога започна епидемијата. Но, знаевме дека ни е судено да имаме дете, а не деца. Кога ни рекоа дека носам близнаци, на нашата среќа и немаше крај, истакнува Џес. И тогаш се случи славниот 19 јануари, кога осум минути пред полноќ, се роди малиот Ерик. Десет минути подоцна, се роди Алберт. Значи, 20 јануари.

– Животот си поигра со нас и со нив. Близнаци, а родени во два различни хороскопски знака – Ерик е Јарец, а Алберт – Водолија. И тие воопшто не си личат. Потполно се различни. Различна боја на коса, тие се сосема различни и кога спијат, јадат. Неверојатно, вели Крис.

Дури и лекарите беа воодушевени да констатираат дека ова е најчестото влијание на судбината. Судбина што ги награди за целиот труд и не се предадоа и покрај лошитепрогнози.

– Поминавме четиринаесет години заедно, и сега нè чека вистинска авантура. Едвај чекаме, изјавува Џес.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!