ДО 6 МАРТ СТИГНУВААТ ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ! Еве кој ќе има ПАРИ во НОВЧАНИК

Играме уште еден „ѕвезден рулет“,а астролозите сугерираат дека некои хороскопски знаци ќе имаат финансиски повеќе среќа од другите. Тркалото на среќата се врти, па следната недела ќе имаат среќа со парите на Ракот, Девицата, Близнаците и Овенот.

РАК – Сонцето во аспект со Јупитер ви носи просперитет и некакво проширување на се што имате. Тоа може да биде повеќе недвижен имот или проширување на просторот каде што живеете или работите. Претстојната недела ви е за пари и треба да ја искористите врската со странство. Очекувајте исплатлива понуда за патување.

ДЕВИЦА – Се обидувате да започнете независен бизнис. Тоа е нешто што беше ваше хоби досега. Се оди полека но сигурно. Нема да заработите планина пари, но сигурно ќе заработи. На крајот на неделата се зголемуваат шансите да добиете покачување на работа.

БЛИЗНАЦИ – Во последните два месеци сте во финансиска криза. Сепак, сега имате шанса да добиете спонзорство за некој голем проект. Парите се тие кои добро ќе ви дојдат. Сепак, сепак треба да бидете поштедливи.

ОВЕН – Заработувате врз основа на трудот. Најмногу имате шанса да ја зголемите платата, но внимавајте бидејќи не е време за инвестирање. Секоја ризична инвестиција може да ви донесе загуби.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!