Езерото само по себе е атракција, но сега се појави ново видео кое ги збуни сите: Што се случи со патката?

Езерото Беиеза е најголемото езеро во областа Напа во Калифорнија, а браната Монтичело Дам креирала вештачко езеро во планината Вака. Езерото се простира на 80 километри квадратни и долго е околу 25 километри, а тоа што го карактеризира е големата дупка наречеа “Glory Hole”, која е вистинска атракција.

Вештачката дупка под која се наоѓа резервоар е голем предизвик за птиците кои живеат на езерото, а на своја кожа суровоста на овој сливник го искусила една патка. Рик Фолвер забележал птица која плута кон сливникот и почнал да снима.

Видеото набрзо станало вирално, а големи се полемиките на интернет околу тоа дали оваа птица можела да го преживее тоа. Што се случило, погледнете во продолжение.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!