ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Ѓорѓе Балашевиќ – ја загуби битката на 67-годишна возраст

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ поина денеска на 67-годишна возраст.

Да потсетиме, Балашевиќ пред три дена бил примен на инфективната клиника каде се лекувал од воспаление на белите дробови.

Пред неколку дена извор близок на семејството открил дека Балашевиќ се чувствува добро и дека се шегува со лекарите, меѓутоа по последните информации тој починал на инфективната клиника во САД.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!