Имам 23 години и верена сум на 56-годишен милионер: Луѓето велат дека сум со него поради неговата вила и дијаманти, но јас го сакам

Девојката откри дека е свршена за двојно помладиот милионер, но инсистира да не е со него поради неговата вила со 11 спални соби или луксузниот начин на живот, туку затоа што искрено го сака.

Алана Лук (23) се заљубила во сопственикот на адвокатската канцеларија Џеф Вајн (56). Двојката се запозна на апликацијата за запознавање Тиндер во октомври 2020 година, откако Алана посочи дека бара партнер на возраст од 25 до 60 години.

Таа рече дека и е доста од момци на нејзина возраст, а нејзиното внимание го привлече фотографијата на Џеф како стои пред вилата што ја реновирал. Џеф ја поканил Алан во својот дом на првата средба, каде што пиеле шампањ и вечерале и веднаш сфатиле дека меѓу нив има хемија.

Џеф, кој има ќерка на Алана и дваесет и едногодишен син, вели дека тој и Алана се неразделни уште од втората средба во Марбела, Шпанија, каде што и купил дијамантски обетки за нејзиниот роденден. Планот бил да останат во Шпанија само една недела, но на крајот останале 17 дена и во таа прилика си рекле „те сакам“.

Алана изјави за Мирор : „Нема игри со постари мажи. Не кријат како се чувствуваат и се многу отворени. Џеф и јас спиевме заедно за прв пат на одмор, а неговата возраст секако не влијаеше на ништо. Не може да се негира дека Џеф изгледа многу постар од мене, што предизвикува чуден изглед, бидејќи луѓето автоматски претпоставуваат дека сум само уште една девојка која е таму само за неговите пари. Не ги обвинувам затоа што тоа би била мојата прва мисла. Но, вистината е дека јас сè уште би бил со Џеф, дури и ако тој одеднаш ја изгуби својата куќа и банкротира.

Откако се запознале, Алана почнала да се „чести“ со скапи работи, вклучувајќи ги Audi TT, часовникот Rolex и брендираните чанти. Покрај Шпанија, парот патувал и на луксузни дестинации како Барбадос и Тајланд.

Алана живеела во станот, пред да се пресели во прекрасната вила на Џеф, која била женско училиште пред реновирањето. За да биде соодветно одржуван, Џеф има тим од персонал, вклучувајќи чистачка со полно работно време, управител на имот, шанкер и тројца градинари. Ална сега работи дури и како негов приватен асистент и помага во организирањето на персоналот што го одржува неговиот имот.

Џеф ја запросил со дијамант од 3,4 карати, а Алана се согласила да потпише предбрачен договор. 23-годишната девојка вели дека дури го запознала и бившиата на Џеф.

Алана инсистира штом луѓето ќе ги запознаат да сфатат дека се одличен пар кој многу се шегува и постојано се насмевнува. Таа додаде дека „сите пријатели на Џеф коментирале колку тој е посреќен и поздрав откако таа влегла во неговиот живот, што многу и се допаднало“.

Џеф вели дека во својот град станал доста познат благодарение на нивната разлика во години и вели дека многу луѓе му честитаат што има толку млада девојка. Тој исто така рече дека оние кои негативно ја коментираат неговата врска се само љубоморни и дека Алана позитивно влијае на неговиот живот.

Дали вие ја оправдувате оваа врска ПИШЕТЕ НИ ВО КОМЕНТАР!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!