Исцедете 1 лимон, измешајте со 1 лажица маслиново масло … Oва никогаш нема да го заборавите!

Рецепт за лек кој помага во чистење на црниот дроб. Ако постапката опишана подолу се изведува секој ден, тогаш ефектот може да се почувствува за околу еден месец. И подобрувањето на здравјето ќе започне за една недела

Сè што ви треба е да пиете 1-2 лажици на ден на празен стомак. Сè што треба да направите е да измешате маслиново масло со исцеден сок од лимон. Овој лек го активира ослободувањето на жолчката, со што се стимулираат цревата.

Жолчката ги исплакнува сите канали на црниот дроб, што помага да се отстранат штетните материи од телото. Исто така, ги разградува мастите и ги отстранува токсините од телото.

УПОТРЕБА НА МАСЛОВНОТО МАСЛО – Маслиновото масло работи најдобро, бидејќи тоа е првиот избор за чистење на црниот дроб. Исто така, ги намалува нивоата на холестерол, ги чисти sидовите на крвните садови и спречува појава на кардиоваскуларни заболувања.

Може да го замените со сончоглед (лечи тромбофлебитис), ленено семе (помага при разградување на заситените масти, што значи дека помага да се изгуби телесната тежина), пченка (помага во одржување на младоста) или цвекло (според неговите квалитети блиски до маслинки, но е многу поевтино).

ПРИДОБИВКИ ОД ЛИМОНСКИ сок – Друга компонента на предложениот лек е сок од лимон. Го стимулира ослободувањето на жолчката, како и на целата храна со изразен кисел вкус. Сокот од лимон има корисен ефект врз респираторниот тракт и белите дробови, спречува настинки, го зајакнува имунитетот.

Исто така, раствора песок и камења во уринарниот тракт, ја подобрува функцијата на зглобовите. Може да го замените со сок од брусница (има дезинфекција и антиинфламаторно дејство, го тонизира телото, ја зголемува неговата енергија) или сок од грејпфрут (го подобрува варењето на храната, го намалува високиот крвен притисок, им помага на срцето и крвните садови).

Сок од лимон, во комбинација со маслиново масло, совршено го чисти организмот по какво било труење. Со алкохолна интоксикација, работи магично, го отстранува товарот на црниот дроб и веднаш го обновува телото.

Ако имате какви било проблеми со варењето на храната, како што се запек, ви требаат масло и сок од лимон. За мукозната мембрана на желудникот и цревата, тоа е супер-агенс кој има облога. Храната ќе се вари на време, а дигестивниот тракт ќе работи совршено. Едноставно треба да запомните да пиете лековит еликсир секој ден!

За една недела по конзумирање на оваа биоактивна комбинација на храна, ќе забележите како вашата кожа, коса и нокти ќе почнат да блеснат! Масните киселини присутни во маслото може да се изедначат со вистинско богатство за нашата кожа. Оваа мешавина може да се користи не само внатрешно, туку и надворешно: тријте во ноктите и косата. Неспоредлив ефект!

Со земање на овој лек секој ден, ќе го подобрите функционирањето на вашиот дигестивен тракт, кожата ќе стане чиста, а здивот ќе биде свеж. Нашиот црн дроб е фабрика за крв. Ако е чиста, тогаш крвта што ја произведува исто така ќе биде чиста.

Исхраната на клетките, органите и системите на телото ќе стане целосна, ќе работи беспрекорно. Тоа ќе ја зголеми флексибилноста на зглобовите, ќе ја подобри работата на срцето и ќе имате поголема сила.

Оваа мешавина може да се зема доживотно, но во никој случај не треба да се зголемува дозата. Пробајте го овој метод за чистење на црниот дроб за себе и ќе видите многу добри резултати!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!