Како Бог влијае на Вас секој ден, а не сте ни свесни за тоа: Ова ќе Ви ги отвори очите!

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...

Светот ќе им се сврти наопаку: во 2023 година овој ЗНАК ќе добие огромно БОГАТСТВО, другите исто така може да ГО ОЧЕКУВААТ ОВА!

Според астролозите овие знаци ги очекуваат големи животни промени во наредната година...

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка!

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка! Кога Бог ја создавал жената, кај него дошол еден ангел и го прашал: –...

Во животот често ни се случуваат работи кои не ги разбираме, но кои всушност имаат подлабоко значење. Оваа поучна приказна нека фрли нов поглед на работите што се случуваат во вашиот живот.

Јас: Боже, да те прашам нешто?
Бог: Секако.
Јас: Вети ми дека нема да се лутиш.
Бог: Ветувам.
Јас: Зошто дозволи толку многу работи да ми дојдат?
Бог: Што сакаш да кажеш?
Јас: Па, утрово заспав!
Бог: Да.

Јас: Ми требаше цела вечност за да ми запали колата!
Бог: Да, видов…
Јас: Добив сендвич за ручек што не го нарачав – и морав да чекам!
Бог: И?
Јас: На пат кон дома, од работа, батеријата ми се испразни токму кога имав важен повик…
Бог: Да, знам.

Јас: И како тоа да не беше доволно, доаѓам дома и сакам да се опуштам во нов масажер, а тој не функционира! Ништо не ми одеше добро денес! Зошто дозволи сето ова да се случи?!
Бог: Ако завршиш, дозволи ми да објаснам. Гледаш, утрово ангел на смртта стоеше покрај твојот кревет, а јас испратив еден од моите ангели да се бори со него за твојот живот. А во меѓувреме те оставив да спиеш.

Јас: (Скромно) О, навистина?
Бог: Не дозволив веднаш да ти запали колата, затоа што токму тогаш на пат беше пијан возач, кој ќе те удреше ако му беше на патот.
Јас: (Непријатно) Ах.
Бог: Личноста што ти направи сендвич за ручек беше болна и јас не сакав да го добиеш тој вирус. Знаев дека не можеш да бидеш далеку од работа.

Јас: (Засрамено) Оо…
Бог: Твојот телефон престана да работи токму кога личноста со која разговараше сакаше да те излаже и да те изневери за некои работи, поради што можеше да останеш без работа.
Јас: (Тивко) Разбирам, Боже.
Бог: И да, тој твој нов масажер што го купи имаше фабричка грешка. Ќе работи некое време, а потоа ќе се расипе и ќе се запали. И ти заедно со него.

Јас: О Боже, извини што те нападнав така…
Бог: Не тагувај, само научи се да ми веруваш во „сè“ и во добро и во зло!
Јас: Да, ќе ти верувам!
Бог: И не се сомневај во тоа, бидејќи мојот план за секој твој ден е секогаш подобар од твојот план.

Јас: Не се сомневам. Тогаш дозволи ми да ти се заблагодарам за сето она што ми се случи денес.
Бог: Дете мое, моите очи постојано те гледаат, ти си ми драгоцен и сакам да се грижам за тебе. Како денес, така и утре и засекогаш.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...
error: Содржината е заклучена!