Кучето упорно одбивало да се оддели од нејзиниот стомак: Лекарите случајно ја откриле причината

Многу од идните родители се плашат дека нивниот домашен миленик нема да прифати нов член во семејството. Ова семејство не мора да се грижи за тоа. Ќе видите зошто…

Алхана и нејзиниот сопруг Рики, ја имале таа среќа, нивното куче да им соопшти дека ќе им аат бебе. Добро, не со зборови, но ќе видите како. Два пати правев тест за бременост и беше негативен, рекла Алхана.

Tогаш Кеола, направи нешто што никогаш претходно не го правеше. Почна да копа по кантата за ѓубре. Го најде тестот, на кој подоцна се појави втора линија, што покажува дека тестот е позитивен. Беше во право, ја сум во вториот месец од бременоста.

– Скокавме од среќа! Лекарите ми рекоа дека не сум бремена и покрај гадењето. Сепак, нашето милениче откри нешто што лекарите не беа во можност! Имала многу важна причина за да го стори тоа…

На нејзино инсистирање, Алхана повторно се вратила на преглед. Честите гадења биле последица на отпорноста на антибиотици и инфекција на бубрезите, кои можеле да го убијат нејзиното бебе.

Од сега па натаму внимателно следете го секој потег на вашето домашно милениче. Тие имаат инстикти кои можат да ви го спасат животот. Споделете ја оваа прекрасна приказна со приајтелите…

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!