Магична молитва за прочистување и надминување на се што е негативно

Влатко од село Ореше: Oткако останав без татко и брат, цепам дрва чистам, се правам, се плашам да не останам и без мајка !!!

Трагично е кога децата пред време мора да пораснат без да осознаат што значи безгрижно детство. Жално е кога на дванаесет години мора да...

Три жени го оплакуваа саканиот на Бекута – пејачката не сака да поверува што направила поранешната сопруга додека се спуштал ковчегот

Почесниот претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ вчера беше погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. На вечното почивање...

Денес е голем празник: Оваа работа не смеете да ја направите на денешен ден

Денес е Воведение на Пресвета Богородица. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на...

Едно дете успеало да излезе од автобусот кога се вратило да спасува, изгорело

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани,...

Пророштвата на Нострадамус за 2022 година

Нострадамус е роден во Сен-Реми-де-Прованса, јужна Франција, на 14 декември 1503 година и бил познат француски лекар, кабалист и фармацевт, но се здобил со...

На сите ни е потребно прочистување: да ја исфрлиме негативната енергија од нас, да се ослободиме од лошите навики, искуства и емоции, да продолжиме напред со надеж, со нова сила и верба во доброто во нас и околу нас.

Најдовме за вас примерна молитва за прочистување, која ќе ви помогне да го тргнете товарот од вашата душа. Тоа не е „молитва“ во вистинска смисла, туку свесна одлука да ги оставиме сите овие работи што не попречуваат и ни го одземаат душевниот мир, хармонија и среќа.

Тоа е покана да верувате во доброто и да ја откриете сопствената моќ – онаа што е во вас, и да ги отворите вашите души и срца за новите благослови што претстојат. И запомнете дека секогаш можете да сметате на поддршка одозгора – само треба да ја посакате и прифатите.

Се ослободувам од секој сомнеж. Се ослободувам од секоја навреда. Се ослободувам од секој гнев. Се ослободувам од секое недоразбирање. Се ослободувам од секоја тага. Се ослободувам од секоја мака. Се ослободувам од секој сомнеж.

Се ослободувам од секоја недоверба. Се ослободувам од секој очај. Се ослободувам од секоја љубомора. Се ослободувам од секое самообвинување. Се ослободувам од секое обвинување. Се ослободувам од секој страв. Се ослободувам од секоја предрасуда.

Се ослободувам од секое чувство на подреденост. Се ослободувам од секоја вина. Се ослободувам од секое незадоволство. Се ослободувам од секоја суровост. Се ослободувам од секоја недобронамерна мисла. Се ослободувам од секоја болка.

Се ослободувам од потребата да бидам жртва. Се ослободувам од навиката да го игнорирам моето срце. Се ослободувам од траумите од минатото. Се ослободувам од стравовите за иднината. Се ослободувам од се што ме мачи и носи збунетост во мојата душа и срце.

Ви благодарам за сите луѓе и настани во мојот живот! Благодарам за лекциите што ми дојдоа! Со понизност и благодарност прифаќам се што беше во мојот живот и го пуштив да си замине. Ја чистам душата и ја отворам за новите благослови што треба да дојдат кај мене.

Се во мојот живот се случува на најдобар можен начин. Верувам дека имам поддршка одозгора, дека се има причина и треба само да ги гледам работите од друг агол за да ги видам бескрајните можности што ми претстојат.

Се прифаќам и одобрувам за себе, ја оставам Божествената мудрост и љубов да ме исполнуваат и да ги расфрлаат нивните зраци низ целото мое битие, во секое влакно на моето тело, да се влеваат во моето срце и да ме исполнуваат со радост.

Избирам да уживам во сегашноста и да го живеам целосно секој момент што ми е доделен на оваа земја! Благодарам што постојам; благодарам што дишам; благодарам што живеам! Благодарам што ми е дадена можноста да бидам тука и да се потопам во пространоста на безвременоста на сегашниот момент! Нека Божјата промисла ме води на вистинскиот пат, и Ангелите нека ме чуваат на секој чекор што ќе го направам! Да биде!

Ако сакате, можете да напишете на лист хартија своја листа на работи од кои треба да се ослободите, секој пат чувствувајќи ослободување од вишокот товар што паѓа од вашите рамења. Накрајот, симболично скинете го листот и фрлете го.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ВИДЕО: Ученик го поправи Путин на час по историја – погледнете ја неговата реакција

Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше...

Владимир и Дијана починаа од корона со разлика од 10 дена, оставајќи 13 деца зад себе: „Тие само плачеа“

Најстарата сестра, која има 21 година, треба да се грижи за најмалите. Сепак, Центарот за социјална работа, засега, и дозволи да земе со себе...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влатко од село Ореше: Oткако останав без татко и брат, цепам дрва чистам, се правам, се плашам да не останам и без мајка !!!

Трагично е кога децата пред време мора да пораснат без да осознаат што значи безгрижно детство. Жално е кога на дванаесет години мора да...

Три жени го оплакуваа саканиот на Бекута – пејачката не сака да поверува што направила поранешната сопруга додека се спуштал ковчегот

Почесниот претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ вчера беше погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. На вечното почивање...

Пророштвата на Нострадамус за 2022 година

Нострадамус е роден во Сен-Реми-де-Прованса, јужна Франција, на 14 декември 1503 година и бил познат француски лекар, кабалист и фармацевт, но се здобил со...
error: Содржината е заклучена!