Медицинската сестра откри дека нешто морничаво и РАСТЕ во стомакот: Има заби и коса, но не е бебе

Таа конечно откри која е причината за нејзините проблеми. Медицинската сестра Џејми Конвел (28) од Тексас била шокирана кога дознала дека тумор тежок 10 килограми расте на нејзиниот јајник, кој има коса и заби.

Интересно е тоа што Џејми со години се обидува да ослабе, објаснувајќи дека не можела да ослабе колку и да се трудела и покрај тоа што била на низа строги диети, меѓу кои и кето. Вежбала и два пати на ден. Работите да бидат уште полоши, таа брзо се здебели уште повеќе пред две години, што беше комбинирано со мноштво нови загрижувачки симптоми, вклучително и гадење.

Загрижена, таа решила да побара совет од лекарите, кои на крајот ја откриле бизарната причина за нејзината состојба: огромен тумор на јајниците од околу 10 килограми, кој целосно го проголтал нејзиниот десен јајник, додека растел во нејзиното тело во текот на нејзиниот живот.

Џејми неодамна проговори за својата шокантна дијагноза и ја откри драматичната физичка трансформација што ја доживеала по отстранувањето на туморот. Ова конечно и овозможи да изгуби неверојатни 46 килограми за неколку месеци.

Објаснувајќи ја својата одлука да побара помош од лекар по толку години борба со тежината, медицинската сестра рече дека тоа го направила дури кога почнала да доживува други симптоми за кои сфатила дека веројатно се показател дека нешто не е во ред.

– Ќе се наведнев да ги врзам врвките од чевелот и ќе ми се слоши, што го сметав за нормално кај дебелите луѓе. „Ја проверив мојата крвна слика за да се уверам дека се е нормално и дали моите бели крвни зрнца се нормални“, рече таа.

Лекарите и препорачаа да се подложи на истражувачка процедура, што ќе им овозможи подобро да го идентификуваат изворот на нејзините здравствени проблеми; била ставена под анестезија за операција, додека нејзината мајка имала контрола над сите одлуки што можеле да се донесат. При оваа процедура лекарите го пронашле туморот кој решиле да го отстранат заедно со нејзиниот десен јајник, поради страв дека израстокот може да биде канцероген.

– Бев под анестезија, но бев со мајка ми која носеше какви било одлуки наместо мене. Докторот влезе и и кажа дека имам огромен тумор во стомакот кој ми го проголта десниот јајник. Тој праша дали можат да го отстранат и мајка ми се согласи, па го отстранија туморот заедно со мојот десен јајник. Таа ми кажа за туморот и дека не се сигурни дали е бениген. – се сеќава Џејми.

Таа продолжи често да објавува снимки на TikTok, за да можете јасно да ја видите неверојатната трансформација низ која поминала.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!