Медицинска сестра покажа како изгледала пред пандемијата, а како изгледа сега

Медицинска сестра од американската држава Тенеси сподели фотографии пред / потоа што го покажало влијанието врз неа на осуммесечната борба со коронавирусот.

Катрин, една од многуте медицински работници кои работат нон-стоп од почетокот на пандемијата, на Твитер објави меме за 2020 година, а нејзините фотографии станаа вирални.

„Како започна … како се одвиваше“, пишува таа покрај фотографиите. “Во саботата вечерта бев среде смена, само што излегов од собата со пациентот и само што ја тргнав целата заштита.

Ми беше матурската слика во главата и сакав да ја покажам разликата што може да ја направат неколку месеци и реалноста на работата на медицинската сестра за време на пандемија”. изјави 27-годишната сестра за Метро.

Кетрин откри и дека имала 3 смени од по 12,5 часа, а потоа слободни три дена. Иако повеќето траги на нејзиното лице исчезнуваат по неколку часа, таа вели дека оние на нејзиниот нос исчезнуваат токму кога започнува нејзината следна смена.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!