Меркур и месечината носат проблеми: Овие четири датуми во февруари ќе бидат „опасни“

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Денот кога Меркур е во конјукција со Плутон ќе биде многу стресен и динамичен ден во кој сè може да тргне наопаку.

Астролозите предвидоа дека во февруари ќе има четири „опасни“ денови кои можат да донесат проблеми и превирања за многумина. Сепак, тие не мора нужно да бидат такви, многу зависи од тоа како се чувствувате за она што се случува.

11 февруари – Меркур во конјукција со Плутон
Спојот е најнехармоничен и најагресивен аспект на планетата. Во таа позиција, т.е. на истата страна на Земјата ќе бидат и Меркур и Плутон на 11 февруари, и ќе бидат многу блиску една до друга планетите.

Како резултат на тоа, добиваме многу стресен и динамичен ден во кој сè може да тргне наопаку. Не се потпирајте на среќата, бидејќи таа може воопшто да ја нема. Ова е денот кога само чистата логика и разум треба да ги водат вашите постапки, и ништо друго.

16 февруари – Венера во врска со Марс и полна месечина
Друга конјукција, меѓу Марс и Венера, пристигнува на 16 февруари. Според некои астролози, ова може да биде уште поопасен ден од 11 февруари, бидејќи полната месечина ќе му донесе проблеми на Лавот.

Енергетскиот конфликт меѓу Венера и Марс сугерира дека очекуваме остар пад на продуктивноста на работа и во љубовната сфера, како и брзо исчезнување на енергијата. Оваа среда астролозите ве советуваат да правите само едноставни работи и да не се занимавате со нови проекти.

24 и 25 февруари – месечина во Стрелец
Астролозите ја анализирале положбата на планетите и дошле до заклучок дека оваа позиција ќе ни донесе многу проблеми. Потрудете се да не купувате скапи работи, бидејќи Месечината може да ве наведе да трошите непотребно, за што подоцна можете да зажалите.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!