„Мислев дека УМОРОТ ми е последица од бременост“: Лекарите ми открија страшна ВИСТИНА по породувањето!

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...

Светот ќе им се сврти наопаку: во 2023 година овој ЗНАК ќе добие огромно БОГАТСТВО, другите исто така може да ГО ОЧЕКУВААТ ОВА!

Според астролозите овие знаци ги очекуваат големи животни промени во наредната година...

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка!

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка! Кога Бог ја создавал жената, кај него дошол еден ангел и го прашал: –...

Трејси Гејтон Ванеса Чалмерс мислеше дека нејзината болест е последица на компликации во бременоста. Мислев дека болеста е сведена само на бременост, но лекарите ме осудија на смрт – рекла Трејси Гејтон Ванеса Чалмерс.

Оваа мајка мислела дека нејзината болест е последица на компликации во бременоста, а била шокирана кога ја открила вистината. Се беше во ред додека не колабира во 35-та недела од бременоста. Лекарите сметаа дека има прееклампсија, релативно честа состојба во доцната бременост. 33-годишната девојка се згрозила кога открила дека нејзините симптоми всушност се предизвикани од тумор на мозокот.

Тогаш не се знаеше дали туморот е лош или не. Кајли рече дека тоа е страшен шок што ја потресе. Таа тврди дека само размислувала како ќе се грижи за своите бебиња. Таа на 28 мај 2021 година со царски рез ги роди здравото момче и девојче Лука и Малена.

Четири дена по породувањето, на Кајли и нејзините близнаци им било дозволено да си одат дома. Меѓутоа, на почетокот на јуни 2021 година, кога близнаците имаа само две недели, таа се врати во болница со страшна главоболка.

Морав да извадам дел од коската од черепот за да го ублажам притисокот. Се собрале многу пријатели да и помогнат околу бебето и таа била благодарна, но набрзо стигнала застрашувачката вест. Тестовите открија дека тој има глиобластом 4 (GBM). GBM е агресивна и брзорастечка форма на рак на мозокот со катастрофално кратко време на преживување.

Според истражувањата, просечното преживување е 12-18 месеци. Сепак, 25 проценти од пациентите со глиобластом преживуваат повеќе од една година, а 5 проценти од пациентите преживуваат повеќе од пет години. Имала среќа, па нејзиниот тумор бил опериран.

Кога закрепна од операцијата, Кајли доби шестнеделна хемотерапија и радиотерапија за да го забави прогресијата на ракот. За среќа се чувствува добро и во моментов не покажува знаци на болест. Таа немала повеќе напади од операцијата. Кајли сега е следена со тримесечно скенирање, а најновото покажува дека туморот „во моментов не може да се открие“.

„Не знам колку време можам да имам – но повторно, никој од нас не знае со сигурност“, рече Кајли. Статистиката зборува сама по себе. Туморите на мозокот убиваат повеќе деца и возрасни помлади од 40 години од кој било друг рак.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...
error: Содржината е заклучена!