Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Пред три години на сон ми дојде СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Оваа исповед нема никого да остави рамногдушен

Неговата слава е голема, а неговата милост и поголема! Денес, православниот свет го слави Свети Василије Острошки и ве потсетуваме на исповедта на еден...

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш кога ќе почувствуваме потреба од енергија, сила и благодат.

Лаиците велат дека молитвата носи надминување на животните перипетии и исцелување од физички и душевни немоќи. О, Пресвета Богородице, која си неискажливо попочитувана од ангелите и архангелите, херувимите и серафимите, и си неискажливо посвета од сите светии, Дево Мајко Божја!

Спаси ме, твојот смирен и грешен роб, зашто ти знаеш, милосрдна господарке, дека на тебе ја полагам сета надеж по Бога и немам друго спасуваќко засолниште освен тебе, милосната.

Ти си моја тврдина Владетелке, ти си мојата сила, ти си мојата радост во тагите, ти си моето пристаниште во искушенијата, ти си моето исправување кога ќе паднам, Ти си моето надежно спасување, Мајко на мојот Создател и Господ!

Помогни ми, лебдејќи во морето на овој живот, ужасно обземен и исплашен од грешно тонење. Дај ми рака за помош, помошнице моја, и избави ме од длабочините на грешната кал, да не потонам во бездната на очајот, зашто против мене се крена бура од гревови и страсти и ќе ме потопат брановите на беззаконието.

Но ти, Мајко на милосрдието, упати ме на пристаништето на безстраста и спаси ме, надеж на безнадежните и патник на моето спасение! Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух – сега и секогаш и во вечни векови! Амин!

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...
error: Содржината е заклучена!