Надзорната камера снимила сè – никогаш не би помислиле дека таа може да биде крадецот

Снимката од надзорната камера од домот покрај езерото Тахо во Калифорнија привлекла големо внимание на социјалните мрежи.

На снимката прво се гледа како се разбива вратата, а потоа во кадар се појавува голема мечка.

По „кражбата“, љубопитната мечка полека влегува во куќата, разгледува наоколу и се враќа кај влезот.

Судбината на мечката сè уште не е позната, но мечките кои што залутуваат на тоа подрачје вообичаено се носат на некое друго место.

Снимката привлекла големо внимание, а и многубројни реакции – многумина биле импресионирани од начинот на кој што мечката со леснотија успева да ја разбие вратата.

„Душо стигнав дома“, „Оваа мечка треба да се приклучи кон специјалците“ – се пошегувале некои од луѓето кои што ја виделе снимката.

Погледнете го видеото:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!