Напиток за подмладување: за еден месец црниот дроб ќе ви биде како нов и ќе изгледате 10 години помладо

Црниот дроб кој е еден од најважните органи во нашето тело, честопати го запоставуваме. Тој ја филтрира кр-вта и ја прочистува од сите токсини. Исто така, му помага на телото да ги согори маснотиите и да се употреби енергијата.

Меѓутоа, колку и да е голема неговата улога за нашето здравје, ние честопати се потпираме на него без притоа да водиме сметка за тоа колку тој е оптеретен и дали функционира како што треба.

Со други зборови, нездравиот стил на живеење не го оптеретува само црниот дроб, туку преку нарушување на неговата работа се нарушува и целокупното здравје. Затоа, потребно е повремено да се прочистува за да може овој орган да се регенерира а со тоа и да го подмлади целиот организам.

Потребни состојки: 2 лимони, 1 краставица, 1 китка магдонос и 200 мл вода.
Постапка: краставицата убаво измијте ја па исечкајте ја на парчиња. Магдоносот исто така убаво измијте го, па исечкајте го ситно. Лимонот излупете го, па исечете го на парчиња. Сите состојки ставете ги во блендер, додајте вода и миксајте додека да се изедначи смесата.

Употреба: Во период од еден месец пијте го напитокот по една до две чаши во текот на денот, а потоа направете пауза од две седмици. По завршетокот на паузата, доколку имате потреба, продолжете со терапијата.

Што овозможува овој напиток: ја прочистува кр-вта; го регенерира црниот дроб; врши детокс на телото; делува антиканцерогено; го подобрува изгледот на кожата; го забрзува метаболизмот; го засилува имунитетот. Исчистете го црниот дроб, стопете ги килограмите: После 30 дена нема да се препознаете

После еден месец откако ќе го спроведите овој третман, нема да можете да си го препознаете телото. Дали знаевте дека црниот дроб е главниот орган кој придонесува за брзо слабеење?

И покрај факторот дека желудникот е органот кој е одговорен за варење на мастите, сепак, не треба да се заборави дека оваа тешка задача не може адекватно да се заврши доколку црниот дроб и жолчната кеса немаат нормална функција.
Ако црниот дроб не функционира исправно, мастите не се разградуваат, па поради тоа метаболизмот се успорува и тоа доведува до прекумерна акумулација на токсини во организмот.

Затоа слободно може да се каже дека синоним за добро здравје и благосостојба е токму заслужниот црн дроб. Поради тоа, многу е важно да внимаваме на она што го јадеме и да се придржуваме на здрав начин на живеење.
Ако е можно, јадете попосна храна, шетајте најмалку половина час дневно на чист воздух и заборавете на пушењето и ал-кохолот. После 30 дена ќе бидете пријатно изненадени како изреагирало вашето тело на ваквата промена.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!