Напиток кој ќе ги исчисти белите дробови од катран и токсини- се што ви треба се само три состојки

Ако сте пушач или сте биле порано вашите бели дробови се полни со токсини од цигарите, а за да ги исчистите нема да ви биде потребно чудо, туку еден природен напиток составен од три билки, ѓумбир, кромид и куркума.

Состојки: 1)400 грама кромид 2) 1 литар вода 3) 400 грама шеќер 4) 2 лажици куркума 5) корен од ѓумбир со големина на палец

Подготовка
Во водата додадете го шеќерот, ставете капак и покријте. Кромиот расечен на четвртинки, исечениот ѓумбир додадете ги во водата. Повторно затворете го со капак и штом зоврие додадете ја куркумата и намалете ја силината на огнот.

Напитокот треба да се вари се додека водата не се налами за половина, потоа се цеди и се става во стаклен сад. Штом се олади се става во фрижидер и така може да се цува подолго време.

Секое утро зимајте по две лажици на гладно, а навечер два часа после оброк.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!