Најдобрите пријатели и признале дека биле со нејзиниот сопруг: Прво се разведе, потоа го направи незамисливото

Потребна е вистинска вештина за да се прифатат такви болни информации дека тројцата најблиски луѓе во вашиот живот еднаш „ве избоделе во грб“, и згора на тоа, да знаете во иднина како да го олесните животот на вашето его.

Теса Блезнер (34) направи нешто незамисливо. Кога дознала од нејзините најдобри пријателки дека и двете спиеле со Киран пред нејзиниот брак, иако во различно време, знаела дека мора да возврати.

– Таа количина на болка поради предавство беше нешто со кое не можев да се справам. Кијеран и јас имавме подеми и падови пред бракот во кој бевме четири години, но мислев дека сме верни едни на други дури и во тој период. Бев измамена – вели Теса за Daily Record во рамките на колумната посветена на измама во бракот.

Што направи Теса откако дозна дека нејзините двајца пријатели го „пробале“ нејзиниот сопруг? Таа возврати не само со истото, туку уште полошо – спиеше со нивните сопрузи.

– Знаев дека отсекогаш ги сакав. Многу пати ми велеа дека се љбоморни што сум најубава меѓу нас, биле сигурни дека нивните сопрузи ме фантазираат. Така, јас прво чекав развод, а потоа месец и половина подоцна првпат влегов во пребирлива преписка со еден од сопрузите на двајцата.

Човекот „се распадна“ по два дена. Го имав. Потоа чекав да поминат неколку дена, па заведов уште еден. Се познаваа, но не доволно за да си признаат еден на друг дека и двајцата само ги изневериле своите жени. Особено пред да добијат деца – вели Теса.

Иако беше свесна дека нејзините потези по разводот од Киран нема да наидат на позитивни реакции, Теса истакна дека денес се чувствува одлично.

– Започнав нов живот. Без тие двајца, без Киран. Имам петгодишна ќерка која засекогаш ќе биде врска помеѓу мене и мојот поранешен сопруг, но тоа е тоа. Следно, ништо повеќе. Не ми е грижа дали дозна што направив по разводот или не. Додека јас плачев за него пред бракот и се молев да се помириме, тој беше во кревет со двете – изјавила Теса, пренесува „ Објектив “.

Дали го оправдувате потегот на девоката пишете ни во коментар!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!