НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Пред три години на сон ми дојде СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Оваа исповед нема никого да остави рамногдушен

Неговата слава е голема, а неговата милост и поголема! Денес, православниот свет го слави Свети Василије Острошки и ве потсетуваме на исповедта на еден...

Многу пријатности и неочекувани настани – свадба, породување, селидба, започнување нов биснис.

Летото на сите ни носи многу возбуда и добро расположение, а месецот што следи ќе биде особено добар за три хороскопски знаци. Во август, не само што ги чека среќа, туку и одење до олтарот.

РАК – Главниот проблем на Раковите лежи во нивниот страв од ризик. Сепак, во август, тие ќе бидат погодени од неочекувани промени, а помладите претставници на овој хороскопски знак ќе бидат најзагрозени. Ако избираат внимателно, ќе ја постигнат поставената цел и нивниот успех е загарантиран. Слободните Ракови нема да имаат време за досада, ги чекаат интересни познанства, авантури и изненадувања.

ШКОРПИЈА – Се што се бара од Шкорпија во август е да не се откажува. Треба само да донесат неколку важни одлуки – и нивниот живот драматично ќе се промени. Слободните Скорпии очекуваат големи и позитивни изненадувања овој месец. Многу е веројатно дека тие ќе најдат сродна душа или дури и ќе се венчаат.

БЛИЗНАЦИ  – Луѓето родени во овој знак ќе живеат безгрижно и удобно. Во август, Близнаците можат да очекуваат многу пријатни и неочекувани настани – свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Сето ова, велат астролозите, е знак дека вртат нов лист и започнуваат нов живот.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...
error: Содржината е заклучена!