Невидлив бензин го остави светот без текст: Срамна измама на бензинска – погледнете што прават

Во денешниот свет се чини дека можете да бидете измамени на секој чекор. Оваа измама, која се појави на YouTube, особено ќе им наштети на возачите.

Знаеме дека горивото секој ден поскапува, па ова е особено ужасно откритие. Маж точел бензин на бензинска пумпа во Русија, а потоа забележал нешто чудно.

Додека растеле бројките на уредот што ги покажуваат наточените литри, ништо не излегло од пумпата!

Извор: maskimagazin.com.mk

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!