НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 14 ДО 20 ФЕВРУАРИ: Водолиите чекаат убави настани, Вагите ќе запознаат потенцијален животен партнер

Новата недела пред нас носи нови предизвици со кои треба да се соочиме. Ѕвездите ќе го осветлат патот на некои знаци, а другите ќе ги стават пред искушенија. Исходот во голема мера зависи од тоа како ќе се снајдеме во сето ова. Еве што предвидува хороскопот од 14 до 20 февруари 2022 година:

Овен
Овенот оваа недела може да биде многу тешко да ги контролира своите емоции. Но, тоа нема да биде нешто на што ќе ја троши енергијата. Пуштете ги работите, не можете да го контролирате секој аспект од вашиот живот. Одржувајте ја силата фокусирајќи се на добрите и лошите страни.

Бик
Колку се поголеми очекувањата, толку е поголема веројатноста дека ќе дојдете до разочарување. За да се заштитите, доволно е да се ослободите од непотребните надежи и мисли. Фокусирајте се на љубовната сфера, има простор за успех. Астролозите ве советуваат да не ја одбивате помошта што можат да ви ја пружат луѓето околу вас – особено најблиските. Време е да ги проширите вашите хоризонти и знаење.

Близнаци
Оваа недела е совршена за да научите нешто ново и да започнете да ги спроведувате вашите одамна подготвени планови. Ова е совршено време за акција. Доколку имало проблеми во односите со колегите, тие можат да се поправат. Меркур во Водолија ја поттикнува дипломатијата. Секој труд ќе се исплати. Активноста сигурно нема да остане незабележана – и во љубовта и на работа.

Рак
Посветете повеќе време и енергија на работата, фокусирајќи се на деталите. Можеби успехот нема да дојде од таму каде што сте го очекувале, но тоа не е причина да не бидете среќни.
Верувајте ѝ на вашата интуиција, за да не пропуштите можности кои ќе дојдат на необичен начин. Ако нешто тргне наопаку, не се откажувајте или паничете веднаш. Затоа, може да се донесат погрешни одлуки.

Лав
Постапките на Лавовите во последно време би можеле да бидат нелогични, а односите со другите би можеле да влезат во криза. Астролозите препорачуваат да не чекате се да се реши само по себе. Можеби е време да се извините за она што сте го кажале или направиле. Кога ќе дојде време на работното место, другите ги препознаваат вашите квалитети и трудољубивост, а вие полесно од вообичаено ќе ги решавате проблемите.

Девица
Девиците треба да дејствуваат, но претпазливо. Бидете воздржани и смирени и во љубовта и во работата, а тоа ќе ви донесе добри резултати. Сега е многу важно да избегнувате активности кои ви ја одземаат силата и енергијата, вклучувајќи прекумерно размислување, анализи и критики. Обидете се да најдете време за себе за да не ги запоставите основните потреби поради бркотницата и да го исцрпите телото и психата до крајност.

Вага
Оваа недела не заборавајте за хоби, медитација, култура, се што ќе ве опушти и ќе ви даде внатрешна рамнотежа. Исто така, позицијата на планетата е поволна за средба со некој интересен и пријатен со кој би можеле да воспоставите врска. Благодарение на силната поддршка на Меркур, вашите интелектуални способности ќе бидат на врвот оваа недела.

Скорпија
Во текот на оваа недела разумот ќе ви ги диктира правилните одлуки, па мора да го почитувате, безусловно. Помалку скептицизам, а потоа плановите ќе се реализираат сто проценти. Важно е да се фокусирате на главната цел и јасно да го следите планот за да го постигнете она што го сакате. Импулсивноста може да ве одведе на погрешен пат. Ќе има некои проблеми на полето на комуникација – некои луѓе можат да ве иритираат без причина. Се обидувате да останете смирени.

Стрелец
Оваа недела е магично време: ќе можете да ги совладате работите што ве опседнуваат долго време, а за да успеете во тоа, мора да научите како да ги контролирате емоциите и импулсите. Не одложувајте ништо, храбро справувајте се со се! Верувајте во себе и ќе можете се!

Јарец
Астролозите ги советуваат Јарците да се забавуваат што е можно поскоро за да ослободат време за себе. Слушајте ја интуицијата: таа сега ќе биде на својот врв благодарение на поддршката на Меркур. Со добар сет на околности, можеби ќе можете дури и да го почувствувате расположението на другите, дури и ако тие се обидуваат да го сокријат.

Водолија
Доколку немало негативни промени во блиското минато, важно е да продолжите со она што сте го започнале. Астролозите предвидуваат калеидоскоп на позитивни животни настани. Кариерата и паричните прашања ќе бараат посебно внимание. Меркур е во вашиот знак, што значи дека е време да сфатите што сакате да постигнете. Доколку целта и стратегијата се точно одредени во текот на овие седум дена, тогаш планетата патрон целосно ќе ви даде зелено светло и патека посипана со успех.

Риби
Почетокот на неделата може да биде исполнет со нервоза, па астролозите ве советуваат да научите како да управувате со вашиот гнев за да не предизвикувате кавги и конфликти.

Можно е да се соочите со намалена мотивација и бавен развој. Но, не брзајте со заклучоците: ѕвездите ви даваат време да размислите и да донесете одговорна одлука врз основа на посветена анализа.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!