Необична исповед на Тик Токерка: Ми соопштија дека сум бремена, а не сум имала односи една година

Овие луѓе треба да јадат лимон секој ден: Може да ублажи, спречи и излечи многу болести!

Лимонот е најдобриот извор на витамин Ц. Овој витамин е важен за производство на колаген и помага за апсорпција на железото од растителната храна....

Магична молитва за прочистување и надминување на се што е негативно

На сите ни е потребно прочистување: да ја исфрлиме негативната енергија од нас, да се ослободиме од лошите навики, искуства и емоции, да продолжиме...

Пуканките се поздрави отколку што мислите: Имаат повеќе железо од спанаќот, а помагаат и при овие болести

Кога станува збор за закуски, особено оние што се користат со филм и одмор, повеќето би рекле дека се целосно нездрави и треба да...

Предвидувањата на баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа предвиде серија настани и повеќето од нив веќе се остварија: распадот на Советскиот Сојуз, трагедијата на 11 септември 2001 година, смртта на...

Денес е празник посветен на Пресвета Богородица, најмногу го слават жените – овој обичај треба да се испочитува

Денес е Покровот на Превета Богородица. Отсекогаш Црквата ја прославува Пресвета Богородица како покровителка и заштитничка на христијанскиот род, Којашто со своите застапнички молитви...

Саманта Гибсон на ТикТок споделила своја необична животна ситуација. Имено, лекарот ѝ соопштил дека е бремена, а таа повеќе од една година немала интимни односи.

„Појдов на лекар бидејќи имав вртоглавици и болка во стомакот, ми се случуваше два до три пати неделно да почувствувам прободување во стомакот. Кога појдов, болката беше толку голема што не можев ниту да одам, ниту да се помрднам“. Саманта раскажала дека во болница ѝ извадиле крв, а потоа ја повикале и ѝ соопштиле дека е бремена.

„Им реков: Не сум бремена, буквално не сум имала односи една година или две, тоа е невозможно! Ми дадоа да направам тест за бременост, оној во кој се мокри, а кога резултатот беше негативен, ми рекоа дека повторно ќе ми извадат крв за секој случај“.

Оваа девојка потоа отишла повторно кај докторот, ѝ извадиле крв и повеќе никој од лекарите никогаш не ја повикал – ‘но, не сум бремена, поминаа неколку месеци од тогаш’, додава таа.

„Претпоставувам дека ги измешале примероците со крв или нешто слично, бидејќи не сум бремена и треба повторно да одам на лекар, бидејќи и понатаму имам болка во стомакот“, вели таа во видеото.

Многумина биле изненадени од овој настан и ги споделиле своите реакции, но некои се обидувале да ѝ помогнат во утврдување на проблемот, велејќи дека можеби се работи за синдром на полицистични јајници или ендометриоза.

Видеото погледнете го на овој ЛИНК

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ВИДЕО: Ученик го поправи Путин на час по историја – погледнете ја неговата реакција

Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше...

Владимир и Дијана починаа од корона со разлика од 10 дена, оставајќи 13 деца зад себе: „Тие само плачеа“

Најстарата сестра, која има 21 година, треба да се грижи за најмалите. Сепак, Центарот за социјална работа, засега, и дозволи да земе со себе...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Овие луѓе треба да јадат лимон секој ден: Може да ублажи, спречи и излечи многу болести!

Лимонот е најдобриот извор на витамин Ц. Овој витамин е важен за производство на колаген и помага за апсорпција на железото од растителната храна....

Магична молитва за прочистување и надминување на се што е негативно

На сите ни е потребно прочистување: да ја исфрлиме негативната енергија од нас, да се ослободиме од лошите навики, искуства и емоции, да продолжиме...

Пуканките се поздрави отколку што мислите: Имаат повеќе железо од спанаќот, а помагаат и при овие болести

Кога станува збор за закуски, особено оние што се користат со филм и одмор, повеќето би рекле дека се целосно нездрави и треба да...
error: Содржината е заклучена!