Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме гледаа со љубопитност, а некои дури и ме прашуваат непријатни прашања сврзани со мојот проблем, раскажува девојчето.

Како што растела разбрала дека нејзиниот недостаток на кожата може да се прекрие со шминка. Започнала да користи шминка од утро до вечер.

Тогаш едно момче почнало да и се додворува. Тоа за неа било момчето, кон кое таа имала симпатии долго време. Пред употреба на шминката мислела дека ќе остане сама целиот свој живот, но сега веќе имал надеж дека работите ќе тргнат кон подобро.

Така тие започнале да се гледаат. Во еден момент таа го поканила на викенд кај нејзините родители. Романтична вечера на свеќи, лирична музика, бавно танцување .. вечерта била совршена, се до моментот кога таа ја измила својата шминка, без да очекува дека нејзиното момче ќе реагира на тој начин.

Но, момчето не било готово за нејзиниот изглед. Си тргнал веднаш и кажал дека е многу разочаран. Никогаш повеќе не и се јавил. Милото девојче размислувала за нејзините постапки, и решила дека е време да се прифати сама каква што е, за да можат и другите да ја прифатат.

Затоа решила на социјалните мрежи да го сподели својот проблем и да каже дека не се крие и е горда на тоа што е. На нејзина изненада нејзината објава била топло прифатена од многу луѓе кои ја поддржале, ја советувале да си продолжи со животот и дека вистинскиот човек ќе се појави кога ќе дојде време.

Денес таа признава дека може да излегува надвор без шминка и дека тоа не и пречи.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!