Не наседнувајте на огласи: Девојките за придружба во најдобар случај добиваат 500 евра од вечер, но дури и само ако услугата е all inclusive

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Огласот на одредени страници за вработување во Србија, кој ја шокираше јавноста, и кој отворено бара девојки кои ќе бидат деловна придружба на странски бизнисмени, а за тоа добиваат од 200 до 400 евра на час, е измама и покритие, велат соговорниците на Курир.рс.

Велат дека за оваа цена, или само малку повисока, тоа значи целодневна анимација на клиенти, како и сексуални односи, но овие луди бројки „наседнуваат“ многу млади и неискусни девојки со цел да ги намамат да влезат во нелегална бизнис од кој е многу тешко да се излезе.

Јелена Круниќ, поранешна учесничка во реално шоу, која имала можност да запознае бројни придружнички додека работела во клубови, за Курир изјави дека честопати е многу лесно да се натераат младите девојки да влезат во темниот свет на деловна придружба.

– Се регрутираат многу млади девојки кои често немаат ниту 18 години, оние кои се во кавга со своите родители и оние кои немаат пари. Многу е лесно да ги закачите. Тие гледаат дека денес имаат 1.000 динари во џебот, и дека утре нема да имаат ни толку. Прашање е дали воопшто ќе го имаат. И тогаш тие размислуваат, добро, зошто да не?! – вели Јелена.

Кога станува збор за деловна активност придружба, како што вели, во првиот момент, честопати, сè започнува безопасно, но со текот на времето, девојките добиваат сè повеќе барања за истите пари.

– На почетокот има помалку барања, а потоа и повеќе. Дали ќе пиете со нив, ќе јадете со нив, ќе земате дрога со нив, зависи од вас или од вашиот „работодавач“ кој ви поставува услови. Тој назначува некои девојки само за придружба, а други за повеќе. Но, на крајот, главно сè е сведено на сексуални услуги.

Цените наведени во огласот се смешни. Какви 400 евра за еден час деловна придружба?! Во најдобар случај, 500 евра за цела ноќ, и за услугата all inclusive – вели Јелена и додава дека во денешно време обично не е потребно ниту да се регрутираат девојчиња, бидејќи тие самите ги бркаат идни работодавци.

– Девојките ќе видат некоја мадам како оди на ручек. Опкружена е со некои гламурозни момчиња и девојки. Јадат остриги и „пијат од пиле млеко“ и им се допаѓа тој гламур и сјај и почнуваат да излегуваат на истите места каде излегуваат и тие, обидувајќи се да им пријдат – објаснува таа.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!