Нивното куче не спиело навечер: Стоело пред нивната соба, а кога ја дознале причината тие се скршиле од болка

Едно семејство вдомило куче кое во истиот момент им ја возвратило љубовта. Тоа сакало да си игра со нивната ќерка и било многу послушно.

Но, парот една вечер забележал нешто многу чудно – тие сфатиле дека нивното ново домашно милениче не спие во текот на ноќта, туку стои пред нивната спална соба и ги набљудува.

Тоа се повторувало секоја вечер. Бидејќи не знаеле што да прават, тие го однеле на ветеринар, а прегледот потврдил дека сѐ е во ред со кучето.

По ветеринарниот преглед, семејството одлучило да отиде до азилот од каде што го зеле, за да ја дознаат вистинската причина позади сето ова – тие дознале дека претходните сопственици го однеле таму сред ноќ и никогаш повеќе не се вратиле.

Кучето во моментот кога го оставиле цврсто спиело, а кога се разбудило, сфатило дека останало без своето семејство од кое не успеало ни да се збогува. Кога ја слушнале оваа тажна приказна, сопствениците се расплакале и одлучиле да му ја вратат довербата кое кучето очигледно ја има изгубено.

Тие го поставиле неговото креветче до нивниот кревет со цел да му докажат дека сакаат тоа да биде во нивна близина. По неколку недели, кучето конечно цврсто заспало и оттогаш неговиот страв повеќе не се вратил.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!