Никогаш не ги фрлајте лушпите од кромид – ќе направат чуда за вас и вашето здравје

Кромидот освен што ќе ве расплаче ќе направи чуда за вас и вашето здравје.

Затоа побарајте очила за пливање, затнете нос или обидете се со некоја друга техника, но во ниту еден случај не го фрлајте кромидот.

Кромидот е добар против воспаленија. Потопете го во вода и оставете го да отстои преку ноќ. Овој раствор е подобен против алергија, воспаленија и осип на кожата.

Мувите и комарците бегаат од него. Истиот раствор поставете го пред вратата или прозорецот од вашиот дом и уживајте.

Кромидот го намалува холестеролот, но тоа не значи дека треба да престанете да вежбате или здраво да се храните.

Направете си супа од кромид и секојдневно по малку каснувајте. За подoбар вкус додадете малку мед.

Кромидот содржи ензим наречен Quercetin кој се бори против канцерогените клетки.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!