Никола мислел дека знае се во врска со својата девојка, но поради една фотографија останал без зборови

Никола Џ. од Србија, Чачак, открил нешто шокантно во врска со Маријана, девојката со која се забавувал веќе подолго време.

Тие двајцата откриле дека се во сродство и одлучиле својата сторија да ја споделат на Интернет. Живеам во Шевтска веќе некое време а роден сум во Чачак. Се запознав со Маријана додека бев на одмор во Чачак , која ми се допадна уште н прв поглед и се „заљубив до уши„ па неколку пати доаѓање и кај мене во Стохлом.

Планиравме заеднички живот меѓутоа нашите сонови се распаднаа на една семејна вечера- ја започнува Никола приказната. Маријана помислила дека е време да ги запознае родителите со Никола.

-Дојде во Чачак на викенд за да се запознае со моите родители, на семејниот ручек се беше совршено ,моите беа презадоволни од мојот избор и тогаш започна она класични „испитување„ кое по малку менервираше- рекла Маријана.

– Кога на нејзините родители ја покажав куќата на мојот чичко настана молк. Тогаш ми објаснија дека то е дедо на Маријана, и се ми стана јасно.

Се скаменив и не знаев како да реагирам. Помислив дека е ѓега- раскажал Никола видно вознемирен од целата ситуација. По ова тие се раздрелиле но луѓето не престанале да зборуваат за нивната врска.

-Зборуваат се и сешто и мислат дека сме биле заедно иако сме знаеле дека сме роднини. Ама добро , таков е нашиот народ. Се надевам дека ова нема да ја упропасти иднината на Маријана, затоа што та сака да остане да живее во Чачак- заклучил Никола.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!