Ова е најефикасниот начин: Еве како може да се исчисти душекот од флеки и непријатна миризба!

Доколку на душекот имате флеки, ова е вистинското решение за вас.

И најважно од се ова средство можете да го направите од состојки кои сигурно ги имате дома.

  • 250 мл 3% хидроген (се продава во аптеките)
  • 3 супени лажици сода бикарбона
  • капка течен сапун или средство за миење садови

Смесата потребно е да ја направите непосредно пред самиот процес на чистење: на тој начин е максимално ефикасна. Измешајте хидроген и сода бикарбона.

Кога содата ќе се раствори, додајте капка-две течен сапун, или средство за миење садови. Измешајте. Ставете ја течноста во празен распрскувач. Испрскајте со средството на флеките.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!