ОВА СЕ ДАЛЕКУ НАЈПАМЕТНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Сите мислат дека се ЧУДНИ, но всушност нивниот МОЗОК РАБОТИ 300 на саат!

Дали сте забележале како кога ви треба совет, конструктивна критика или прониклива анализа на луѓето со кои работите или сте во врска, секогаш се обраќате кон истите луѓе?

Можеби никогаш не сте го кажале тоа гласно, но ова се оние кои мислите дека се многу паметни и го гледаат проблемот подобро од вас (и другите) и не само тоа, тие имаат јасна претстава за тоа како треба да се однесувате во иднина да ги постигнете вашите цели.

Астролозите велат дека постојат 5 знаци кои се сметаат за најпаметни во хороскопот, а видете дали сте меѓу нив… Ќе почнеме од „најмалку паметните“ меѓу овие мудри жени…

5-ТО МЕСТО – СКОРПИЈА
Скорпиите делуваат тивко, можеби дури и ладно, но тоа само им помага подобро да ги анализираат луѓето околу нив. Тие имаат уникатен начин на размислување, а астрологот Рајан Маркарт вели дека имаат детективски ум – тие обично се три чекори понапред од сите други.

„Тие се способни да откријат скриени индиции што многу луѓе ги пропуштаат, што ги наведува да најдат одговори и решенија побрзо од некои луѓе во нивната околина“, вели Маркарт.

4-ТО МЕСТО – СТРЕЛЕЦ
Стрелците постојано се подготвени за нови авантури и искуства, а дали сте забележале дека секогаш ги наоѓаат најповолните аранжмани кога патуваат?

“Тие се дефинитивно луѓе кои гледаат на пошироката слика. Тие се неисцрпен извор на мудрост, тие секогаш ги имаат најгенијалните решенија за секој проблем”, вели астрологот Џил Лофтис.

Познати како филозофи на Зодијакот, не е изненадување што тие секогаш се желни за знаење и постојано работат на откривање и развој на нови вештини.

3. МЕСТО – ВОДОЛИЈА
Имаат специфичен начин на размислување, важат за најчудниот знак на Зодијакот. Токму затоа на многу луѓе им недостасува колку се интелигентни и обично се барем еден чекор понапред од другите. Овој воздушен знак размислува неверојатно брзо и ќе го надмудри секој што ќе „стапи на неговата линија“ без воопшто да го сфати тоа.

„Колку и да изгледаат луди на другите, тие имаат остар ум и критички поглед на настаните и луѓето околу нив, што им помага лесно да најдат решенија за секој проблем“, вели Маркарт.

2 МЕСТО – ДЕВИЦА
Девиците сакаат да ја анализираат секоја ситуација. Нивната способност да ги минимизираат работите е неверојатна, па дефинитивно сакате да му се обратите на овој знак за совет.

„Тие имаат јасна визија која им помага да ги решат проблемите или да најдат креативни решенија за нив“, вели Лофтис. Со овој земјен знак владее Меркур, планетата која е задолжена за когнитивните вештини, па нивната интелигенција многу брзо се забележува.

ПРВО МЕСТО – БЛИЗНАЦИ
Близнаците брзо размислуваат и секогаш лесно учат нови работи, па затоа не е чудно што се сметаат за најпаметниот знак на Зодијакот. Овој воздушен знак постојано впива информации од различни извори и мудро ги користи, одличен е во поврзувањето на работите и барањето решенија.

„Тие имаат способност мудро да гледаат на различните исходи на даден проблем и имаат доволно информации за да го изберат најдоброто решение“, вели Лофтис.

Маркарт ги опишува овие воздушни знаци како „камелеони“ кои не само што се паметни во својата област, туку можат и да ја „имитираат“ паметноста на другите луѓе и да се прилагодат на ситуациите и задачите со кои се среќаваат за прв пат.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!