Овој манастир прави чуда: Го палеа и обновуваа, а еве како им помогна на многумина

Сокриен во тишина, опкружен со дарови од природата, пален и обновуван, манастирот Туман кој се наоѓа во Србија, постои со векови, и во него се случуваат чуда. И денес се прераскажуваат чудата од манастирот.

Во растојание од половина век, биле донесени две жени, поточно жена бна возраст од 50 години и 20-годишна девојка. Двете биле тешко болни. Едната била неподвижна во инвалидсска количка, а другата без вид. Секоја од манастирот заминала дома здрава, а оваа легенда се раскажува со години. Постојат и многу примери од секојдневието.

Млада жена заболена од рак на бели дробови, и тоа во понапреден облик и во тешка состојба, оздравела со помош на манастирот. Нејзиниот татко дошол на молитва, а за неколку месеци таа за чудо застанала на нозе.

Пар во 2016 кој не можел да има деца отишол во манастирот. Им била прочитана молитва. По долги години мака да добијат дете, тие во февруари 2017. ја слушнале најубавата вест – дека ќе станат родители.

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...

Една соседка ми ко кажа овој трик и оттогаш, пред да тргнам на пат, секогаш …

Можеби вие веќе подолго време сте биле далеку од вашиот дом, а кога ќе се вратите дома, можете да...
- Advertisement -

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!