ОДАМ ДА РАБОТАМ, И ГИ НАЈДИВ ВО ПАКЕТ! Писмото на Кемиќ до јавноста ја разоткри Весна Змијанац: Ме изневери со Босанец, а ние бевме домашни пријатели!

Мироjуб Аранѓеловиќ Кемиќ откри дека се развел од првата сопруга Весна Змијанац бидејќи таа го изневерила со неговиот колега Драган Стојковиќ Босанц! Поминаа повеќе од 30 години откако познатиот пејач и хармоникаш, композитор и аранжер се разведоа.

Досега се објавени многу пикантерии за нивниот краток брак. Сепак, се добива впечаток дека с the уште не е ставена поентата на таа приказна и дека јавноста се уште е заинтересирана што се случувало на релација Весна – Кемиќ – Зорица во осумдесеттите години.

Сепак, и по разводот, поточно во 1987 година, Аранѓеловиќ детално објасни зошто ја напушти Змијанчева и изјави дека неговата нова сопруга претрпе страшни последици. Станува збор за отвореното писмо на Мироjуб, во кое, меѓу другото, тој пишува:

– Драган Стојковиќ Босанац, Тахир Туркалиќ и јас сме долги години неразделни соработници во бизнисот и приватниот живот. Работевме на многу проекти заедно, а нашиот мотив беше да создадеме нов звук во народната музика. Како пример за таква несебична соработка, можам да констатирам дека дури го поканив Драган Стојковиќ да свири на плочата на мојата тогашна сопруга Весна Змијанац.

Во тоа време, Драган Стојковиќ беше нашиот домашен пријател и тој беше навистина единствената личност за која не би се посомневал дека некогаш ќе се меша во мојот брак, а подоцна дознав дека во октомври минатата година (1985 година) тој веќе бил со Весна, како како и после тоа – напиша Кемиќ тогаш и додаде: Во ноември се разделив со Весна Змијанац, дознавајќи за нејзините бројни авантури – изјави аранжерот и додаде дека страдањата за него започнале само по раскинувањето со Змијанац.

– Со ова сакав да завршам еден грд период во мојот живот. На почетокот на декември, се иселив од заедничкиот стан на улицата šешка, а во јануари, кога дојдов да ги подигнам работите, го најдов новоназначениот уредник за пропаганда на РГТ РТБ (Влада Јовановиќ, со кого Весна подоцна доби ќерка , Никола). Многу домашна атмосфера (во гаќи).

Инаку, имам многу позитивно мислење за него, како многу способен пропагандист, кој со својот сесрден ангажман може да направи многу за да афирмира пејачка (примерот на Весна Змијанац) – рече Кемиќ.

извор:kurir.rs

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!