Одводот лошо ви мириса штом дојде есен и дојдат врнежи, само истурете ја оваа смеса и за неколку минути проблемот е решен

Непријатен мирис се јавува затоа што се собираат остатоци од храна, па затоа треба да внимавате да не оди се во одводот, бидејќи може да се затне На сите им пречи кога ќе почувствуваме непријатна миризба, но за среќа, постои едноставно решение за овој проблем.

Непријатен мирис се јавува затоа што се собираат остатоци од храна , затоа треба да внимавате да не се пушта во одводот, бидејќи може да се затне. Обидете се да го чистите редовно, за да не се акумулираат бактерии .

За среќа, постои едноставно решение за овој проблем. Нема потреба да користите хемикалии кои можат да бидат штетни за вашето здравје.

Ова ќе ги отстрани дури и најтврдокорните дамки, ќе го исчисти одводот и ќе го реши проблемот со непријатните мириси. Потребни состојки:– 400 мл оцет – 3 лажици сода бикарбона – 5 литри вода.

Прво, додадете сода бикарбона, а потоа додадете малку оцет. Внимавајте, бидејќи ќе се испече. Покријте малку и внимавајте. Оставете да делува неколку минути, а потоа истурете вода.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!