Оделе на школо заедно како деца а после 30 години се случило чудо (ВИДЕО)

Во 2014 година двајца триесетгодишни од Флорида одлучиле да пробаат онлајн запознавање. Кога Џастин го видел профилот на Аму на Match.com останал зачуден.

Таа исто така била заинтересирана за него. Било јасно дури и низ нивните први телефонски разговори и пораки дека постои хемија помеѓу нив. На нивниото прво излегување, Аму почувствувала дека го запознала својот иден сопруг. „Беше како да го познавам цел живот“, изјавила таа.

Врската била одлична, а бракот неизбежен. Но по неколку години откриле нешто шокантно. Џастин често зборувал како му се допаѓа нејзиното име, уште од времето кога бил дете.

Зашто? Додека биле деца тој бил заљубен во девојче со име Аму. Секогаш седеле заедно, заедно ручале и играле. Дури и по 30 години добро се сеќава на тие моменти.

Инстиктивно, отишле кај своите родители и ги прашале дали можат да ги пронајдат фотографиите од нивното детство. Џастин тогаш видел фотографија класот на Аму од основно училиште и останал запрепастен…

Бајките навистина се остваруваат.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!