ОД СТОМАК ЌЕ ОСТАНАТ САМО ПЛОЧКИТЕ: Цел свет полуде по рецептот на познатиот хомеопат!

Кога Питер Карвел на YouTube го објави рецептот и подготовката на фантастичен пијалок за слабеење, сите полудеа по него.

Станува збор за рецепт кој го добил од познат британски хомеопат, а не е ни чудо што за краток период го погледнале речиси два милиони луѓе, а еве зошто.

Имено, доколку не сте љубител на зеленчук, природните сокови се одличен начин да внесете хранливи материи во вашето тело.

Но, доколку со него ја комбинирате и вистинската храна, ќе добиете моќен напиток кој ги топи масните наслаги од желудникот и го чисти телото од насобраните токсини.

Затоа побрзајте во самопослуга и подгответе го овој одличен пијалок.

Компоненти:

  • 1 големо цвекло,
  • 2-3 свежи моркови
  • 4-5 стапчиња целер,
  • 1 грст свеж спанаќ
  • 1 јаболко,
  • 1 свежа краставица,
  • 2 ротквици,
  • 1 свеж корен од ѓумбир (големина 1 cm) и
  • 1 лимон.

Подготовка:
Исчистениот зеленчук и јаболко исцедете ги во соковник и испијте. Сокот најдобро е да се конзумира наутро, а од овие намирници ќе добиете околу 500 мл сок. Оние кои го пробале овој пијалок велат дека е толку хранлив што може да замени мултивитаминска таблета, па дури и појадок.

Статиите на нашиот портал служат ИСКЛУЧИВО ЗА ВАШЕ ИНФОРМИРАЊЕ, за било каков здравствен проблем ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ СО ДОКТОР!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!