Поранешна манекенка во љубов со 90-годишен милијардер: Никој не верува дека се заљубени, но тие уживаат

Двојката го поминува секој слободен момент заедно и бега на патување секогаш кога ќе им се даде можност. Поранешниот еден од најбараните модели, 64-годишната Џери Хол, последните шест години беше во љубов со медиумскиот магнат Руперт Мардок, кој наполни 90 години во март годинава.

И денес многумина со неверување гледаат на таа врска и не веруваат дека се навистина заљубени, но тие им пркосат на сите озборувања и уживаат во својата љубов.

Хал и Мардок ја објавија својата свршувачка во јануари 2016 година, а 25-годишната разлика никогаш не им претставувала проблем. Тие се венчаа истата година, а сите вести за нивната врска внимателно ги следеше списанието „Тајмс“, чиј сопственик е Руперт.

Двојката го поминува секој слободен момент заедно и бега на патување секогаш кога ќе им се даде можност. Во последната година, тие малку се смирија затоа што и двајцата се во групата на ризици во врска со вирусот корона, но сепак бегаат на егзотични одмори секогаш кога ќе се појави можност.

Мардок е последната голема љубов на позната манекенка која има бурно минато кога станува збор за врските. Беше во врски со многу познати момци, а најпозната од сите нејзини врски е онаа со пејачот на „Ролинг Стоунс“, Мик Џегер.

Џери го освои срцето на Мајк како волшебна убавица уште во 1977 година, а се омажи за него само во 1990 година на Бали. Девет години подоцна, нивниот брак беше прогласен за неважечки и после тоа тие одлучија да ја прекинат врската, а причината наводно беше неговото неверство и афера со други жени.

Но, и таа самата еднаш признала дека изневерувала. Имено, во 1980 година билоа со тогаш оженетиот американски тајкун Роберт Сангстер, со цел да му се одмазди на Мик за едно од неверствата.

После Џегер, таа беше во врска со коосновачот на „Мајкрософт“ Пол Ален, a eдна година подоцна, се најде во прегратките на филмскиот продуцент Xорџ Вод, кој е 11 години помлад од неа. Тие беа заедно две години пред да раскинат, а потоа таа одеше од момче на момче сè додека не најде брачна среќа со познат магнат.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!