Постара британка запознала 30- годишен љубовник: Отишла до Гана поради него а после вечавката тој и го скршил срцето

Британката неколку пати ги одбила барањата на својот љубовник Родни, но кога тој ја запросил на сцената во клубот, пред сите, таа не можела да каже не. Откако се преселиле во Англија, сè тргна надолу …

Бер Хејнинг, 68, уживала во ‘магичен’ секс и жешка романса со својот африкански љубовник, а сега ги предупредува другите жени за нејзината мака. Имено, таа целата животна заштеда од околу 20 илјади евра ја потроши на него.

Се запознале на социјалните мрежи, а таа вели дека паднала ’на неговите секси пораки. „Требаше да знам подобро. Порано се смеев на жени кои паѓаа на убави момци од странство и размислував колку се лесни и глупави. Сега сум една од нив – рече таа. Таа имала 63 години кога го запознала Родни, кој работел како пејач во Акра, Гана, каде што водела добротворна организација која им помагала на сиропиталиштата.

Тие се поврзале преку љубовта кон пеењето, а во тоа време Родни работел како продуцент со познати имиња на музичката сцена во Гана. Тоа пријателство дошло во идеално време за Бет, која била осамена откако нејзината сестра Гејнор починала неколку години претходно, а на нејзината мајка и била дијагностицирана деменција.

Родни бил многу комуникативен и ѝ рече дека има убава коса и дека тој би сакал да ја допре, па и рекол дека има 40 години. Наскоро започнал да бара пари, прво мали суми, а потоа и поголеми за музичка опрема. Потоа, тие започнале да планираат состанок во живо, и тој ја замоли да го посети во Гана, што таа го сторила во 2015 година.

Ја пречекал на аеродромот и страсно ја бакнал во автомобилот. „Во тој момент сфатив дека нема да бидеме пријатели, а таа ноќ веќе спиевме заедно“, се сеќава таа. Романсата наскоро започнала, а Родни неколку пати ја замолил да се омажи за него. Таа го одбила четири или пет пати и му рекла дека не се познаваат доволно добро.

Една недела пред нејзиното враќање во Англија, двојката била во ноќен клуб, кога Родни се качил на сцената и ја запросил пред сите. И рекол дека сака да го помине својот живот со неа и договорил свадба пет дена подоцна, непосредно пред таа да се врати. Таа вели дека не можела да го одбие додека сите негови пријатели аплаудираат и навиваат.

Веќе следниот ден, таа купила венчаница и прстени и побарала од соседот да и ги испрати нејзините документи за развод од Англија. За време на венчавката, Бет била шокирана кога дознала дека нејзиниот нов сопруг нема 40 години, туку дека има околу 30-ти, но веќе било доцна да се откаже, рече таа.

Таа му платила на адвокатот околу 2000 евра за да организира виза за Родни, која тој ја доби во февруари 2017 година. Парот потоа заминал да живее во нејзината куќа во Ворчестер, и работите одеднаш се спуштија надолу.

Почнал да се жали на сè и почесто спиел на каучот отколку во нивниот кревет. „Тој ќе се расправаше со мене за сè, од храна до студ и за тоа дека мора да најде работа. Нему не му беше јасно дека не сум богата, иако сум Британка“ се присетува таа.

Нејзините деца и пријатели не го сакале, а таа наскоро сфатила дека сè е лага. Врската се расипа и таа го замоли да се исели. Му платила патување до дома и развод, што ја чинело околу 1500 евра, а тој исто така тврди дека го нападнала, но тој не сакал да покрене тужба, пишува The Sun.

По разводот, таа тагувала и плачела една година и се здебелила многу, а сега сака да продолжи да живее како порано.

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...

Ставете го ова кај вратите и прозорите – смрдливките повеќе нема да се доближат до вашиот дом

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат,...
- Advertisement -

Во водата за бришење подови додадете 1 лажица од овој зачин – подовите ќе блескаат

Чистите и испрани подови не се само најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, туку и да...

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, туку од Бога. Тој може да ја реши!

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, таа зваиси од Бпга “Мојот Бог во Исус Христос ќе ја иполни...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!