Поучно видео: Зошто не треба да се “блендира” кога ќе видите полициja на патот

Сите барем еднаш сме им блендирале на останатите возачи кога на патот ќе не запре или ќе видиме дека има полициja.

Овој гест го сметаме за човечки, но кога ќе го погледнете видеото ќе видите зошто грешиме.

Извор: Markukule.mk

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!