По десет момчиња по ред, оваа мајка конечно доби слатко мало девојче!

Момчињата се гордост на нивната мајка, но да се биде единствена девојка во куќата може да биде вистинска борба. Мајка од Велика Британија конечно доби ќерка откако роди десет сина по ред!

Алексис Брет се сомневала дека веројатно имала ново бебе таа Божиќна вечер, па направила тест за бременост дома. Таа и нејзиниот сопруг Дејвид беа скоро сигурни дека имаат друго момче, но одлучиле да направат скен за да го откријат полот.

Алексис, поранешна медицинска сестра која се преквалификува како инструктор за фитнес, рече дека момчињата биле многу возбудени кога решиле да направат малку родово откритие за семејството.

Родителите биле премногу нервозни за да го отворат ковертот со резултатите, па тоа го сторил ивниот син Харисон, и се зачудиле кога дознале дека овој пат треба да започнат да купуваат розови алишта!

 

View this post on Instagram

 

#tenboys #onegirl #dingwallhighlandsuk

A post shared by Mum To Ten Boys (@mrsbrett79) on

Таа додаде дека едвај сметале дека вреди да се открие полот, бидејќи секој пат бил ист.

Алексис објасни дека биле шокирани, но воодушевени. Таа вели дека би било исто возбудливо да се има друг син, бидејќи таа сака да има момчиња

Таа ја донесе својата ќерка на свет на 27 август и ја именува како Камерон по актерката Камерон Дијаз. Раѓањето на бебето ја означи 16-годишната разлика помеѓу неа и нејзиниот најстар брат, 17-годишната Камбел. И, потоа, имаше и нејзините други браќа, Харисон, 16, Кори, 14, Лахлан, 11, Броди, 9, Бран, 8, Хантер, 6, Мек, 5, Блејк, 3, Ротагаид, 2.

Мајката се шегуваше дека сега дефинитивно застануваат, како и овој пат, таа го сака своето семејство како што е.

Двајцата родители забележале дека браќата многу подобро се однесувале околу својата сестра како бебе. Тие тврдат дека момчињата молчат да не ја разбудат и сакаат да помогнат при држење и хранење со неа.

Брет објасни дека не се обидувале за девојка во текот на многуте бремености. Всушност, Камерон не планираше, но таа беше среќна и немаше да пречи дури и ако е повторно момче.

 

View this post on Instagram

 

#princesslife

A post shared by Mum To Ten Boys (@mrsbrett79) on

Таа додаде дека е единствено дете во семејството и никогаш не планирала да има големо семејство, но сега го сака тоа.

Таа, исто така призна дека се забавувала за време на купувањето розови работи за прв пат.

Алексис рече дека понекогаш им се суди за тоа што имаат толку големо семејство, но тие се добро навикнати на тоа и не дозволуваат ваквите коментари да влијаат врз нив.

Тие дури и не се квалификувани за целосни придобивки за деца, бидејќи нејзиниот сопруг има добра работа.

Пред шест години, на Дејвид му беше дијагностициран Паркинсон од ран почеток, но тој е добар татко , ги дели домашните обврски и секогаш наоѓа време за секое момче. Неговите симптоми се сè уште мали, па затоа ги контролира со лекови.

Тој е возач на воз и обично ја напушта куќата околу 5:30 часот, оставајќи ја неговата сопруга да го искористи малото тивко време што го има наутро за шолја кафе и туш пред децата да се разбудат.

Животот не е лесен со толку многу деца во куќата, бидејќи таа мора да прави 49 тури алишта неделно , но оваа супер мајка планира да се врати на работа како фитнес инструктор на скратено работно време .

Семејството прави два големи шопинга во продавница неделно, со тоа што Алексис секојдневно купува млеко и две лебови со кои семејството поминува секој ден.

Камерон сега ќе спие во креветчето во спалната соба на нејзините родители, но веднаш штом некои нејзини постари браќа ќе се иселат, таа ќе добие свој простор во нивниот дом со пет спални соби.

И покрај тоа, можеби местото стана малку тесно, понекогаш се погледнуваат едни со други и се прашуваат: „Што направивме?“, Алексис вели дека ужива во своето семејство и дека сега не може да замисли живот со мало семејство.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!