Предупредување до родителите: Детенце се жалело на болки во стомак, а тоа што го откриле докторите ќе ве запрепасти

Често слушаме за различни случаеви кои навистина ќе ве шокираат. Овој случај ги шокираше докторите во Индија. Се работи за 3-годишно детенце се пожали на болки во стомакот.

Родителите биле загрижени бидејќи болките никако не престануваа. Го однеле на снимање, но се испоставило дека болките се предизвикани од метали кои се наоѓаат во неговиот организам, потточно дека детето проголтало магнети.

Докторот во неговиот стомак пронашол 29 магнети, а детето тие магнети ги голтал цела година. Затоа, родители бидете внимателни, бидејќи децата што и да најдат, несвесно можат и да го проголтаат.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!