Проверете дали овој дел од машината за перење е чист – поради него алиштата не мирисаат иако се испрани

Дали мака мачите со перењето алишта бидејќи и покрај тоа што алиштата се свежо испрани, користите скап детергент и омекнувач, тие сепак не мирисаат?

За ова „виновник“ е гумата која се наоѓа веднаш зад вратата на машината, а која малкумина ја одржуваат и чистат, а овде со текот на времето се собираат габи кои после е тешко да се исчистат.

Нечистотијата главно се собира на краевите, но и под гумата, па може да се случи да се создаде и мувла.

Сепак не постои проверен чекор со кој може да се отстрани мувлата од ова место, но се советува вратата на машината да биде отворена, а добро да се исчисти и еднаш неделно.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!